Časté dotazy - poradna

Objednal jsem si produkt z vašeho e-shopu:

- jak bude zabalený?

- jak mi bude doručen?

Produkty mají zaslepeny všechny otvory originálními těsnicími zátkami, aby nedošlo k úniku zbytku oleje. Kus je zabalen do bublinkové fólie a uložen do přepravní kartonové krabice .

Balíky doručuje přepravní společnost PPL, každý pracovní den od 10 – 18h. Platba je dobírkou (lze platit hotově i kartou).

Ve vaší nabídce jsem nenašel můj typ posilovače:

- jak mám postupovat?

Pokud jste nenašli vámi požadovaný typ posilovače řízení (servočerpadlo, hřebenové řízení či EPS), zadejte nám nezávaznou poptávku do mailu autosv@autosv.cz. Nezapomeňte zanechat svůj telefonní kontakt.

Sami se Vám ozveme a dohodneme se na optimálním řešení opravy.

 

Neznám přesně typ posilovače, můj posilovač je ale stejný jako na fotografii:

- bude pasovat?

Pokud se Váš posilovač shoduje tvarově s posilovačem na fotografii, ale nedokážete jej přesně specifikovat, uveďte do objednávky přesný typ vašeho vozu + rok výroby + motorizaci (obsah a výkon). Tyto doplňující informace zaručují kompatibilitu posilovače s vašim vozidlem.

Při každé objednávce telefonicky kontaktujeme zákazníka a kontrolujeme, jestli si vybral správné řízení pro jeho vůz.

 

Musím vracet starý díl, účtujete si vratnou zálohu?

Ano starý díl chceme zpět, zálohu za starý díl u nás neplatíte! Dopravu zajišťujeme my, kurýr PPL u Vás starý díl pouze vyzvedne. Starý díl můžete také nechat na kterémkoliv parcelshopu v České republice. Seznam parcelshopů naleznete na www.ppl.cz

 

Poskytujete na vaše posilovače záruku?

Ano na všechny naše posilovače řízení poskytujeme záruku 2 roky.

Chci zrepasovat přímo můj posilovač řízení je to možné?

Ano zákazníkům nabízíme i tuto možnost.

Stačí, když nám díl zašlete. Délka této individuální opravy je 5-10 pracovních dnů. Cenu s Vámi konzultujeme před započetím opravy.

Jaký je rozdíl mezi servočerpadlem z vrakoviště a repasovaným servočerpadlem?

Servočerpadlo z vrakoviště je pouze vymontováno z havarovaného nebo jinak nepojízdného vozidla. Tester ukáže provozní hodiny servočerpadla a ověří funkčnost. S ohledem na předešlý provoz může být jeho životnost u konce.

Repasované servočerpadlo kompletně rozebereme, oddělíme část mechanickou a elektronickou. Elektronická část prochází nejprve analýzou funkčnosti. Na základě zjištění je provedena potřebná oprava a vždycky se mění součástky, o kterých ze zkušenosti víme, že bývají nejčastěji příčinou poruch. Mechanická část projde očistou, výměnou těsnících kroužků, gufer a ložisek za nové.

 

Vrakoviště – oplatí se riskovat život?

Náraz (u servočerpadla z bouračky) může zapříčinit poškození vnitřní elektroniky. Tato chyba o sobě nemusí dát ihned vědět, ale může se projevit až v krajní situaci tj. rychlá změna směru/ velké teplo/ jízda v serpentýnách.

Proto nedoporučujeme šetřit na nepravém místě. K opravě závady v oblasti posilovače řízení přistupujte maximálně zodpovědně. Výpadek posilovače a následné ztuhnutí či úplná blokace natáčení kol může mít fatální následky.

Repasujete posilovače řízení jen na osobní vozy?

Zabýváme se repasemi posilovačů řízení jak na osobní vozy, tak na nákladní vozidla (kamiony,autobusy,zemědělská technika). Posilovače řízení pro nákladní vozy nemáme naskladněny a opravy řešíme individuálně. Nezávaznou poptávku můžete zaslat na náš mail: autosv@autosv.cz

 

Jaké komponenty při repasi používáte?

Používáme značkové komponenty SKF (ložiska, těsnění a gufera), ARM (procesory) a ARK component. Jako jediní v České republice jsme schopni měnit a přeprogramovávat mozek celého servočerpadla – hlavní procesor, který si necháváme zakázkově vyrábět.

Může se repasované servočerpadlo přiblížit novému kusu?

Repasované servočerpadlo bude spolehlivější s delší životností než nové. Je tomu tak protože konstrukční chyby odstraníme a servočerpadlo předimenzujeme tak, aby nedošlo k opětovné chybě vlivem opotřebení.

 

Testujete repasovaný díl?

Všechny repasované komponenty procházejí zkouškou na dané zkušební stolici. Zkušební stolice je přímo určena na daný díl a simuluje reálný provoz, zatížení komponentu a krajní situace.

 

Tipy pro snadnější montáž a delší životnost:

U posilovačů pracujících s hydraulickým olejem doporučujeme před namontováním řízení udělat výplach celého systému. Tento úkon zajistí odstranění nečistot, které by mohly negativně ovlivnit funkci a životnost celého systému. Pro maximální účinnost vyčištění použijte magnetický filtr (naváže na sebe jemné kovové nečistoty).

U hřebenových řízení použijte vždy nové manžety!Potřebuji poradit s montáží kam se mám obrátit?

Vaše další dotazy rádi zodpovíme na telefonu (739 102 742 , 739 933 279 ) nebo prostřednictvím emailu autosv@autosv.cz